Українцю Євгену Панову 16 квітня 2018 року в «суді» зачитали обвинувальний висновок. У тексті документу зазначено, що ФСБ РФ звинувачує громадянина України Євгена Панова у «підготовці диверсії в Криму у складі диверсійної групи». Окрім того, українцю закидають й «контрабанду боєприпасів через митний кордон Митного союзу». Звинувачення пред’явлено водночас за кількома статтями УР РФ: ч. 1 ст. 30 і п. «а» ч. 2 ст. 281, ч. 3 ст. 30 і ч. 3 ст. 226.1, ч. 3 ст. 222 КК РФ.
Є. Панова звинувачують у тому, що він, за версією слідства, планував диверсію на цивільних і військових об’єктах в Криму. У переліку місць, де нібито збиралися вчинити диверсії, – водопостачальне підприємство МУП «Победное», російська військова частина № 46453, феодосійське управління «Чорноморнафтогаз», пароми порту «Крим» (м. Керч), підрозділи Міноборони РФ в Криму. Також в обвинувальному висновку посвідчено, що «диверсанти» мали намір висадити в повітря самохідні зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир С1».
В обвинувальному висновку зазначено, що «Панов Є. А. є активним учасником організованої групи та володіє досвідом проведення розвідувальної діяльності, керування безпілотними літаючими апаратами, вогневої підготовки, керування транспортними засобами та орієнтування на місцевості».
За версією слідства, Є. Панов відповідав за здійснення розвідування місцевості, а також за «прокладання маршруту просування, зв’язок учасників організованої групи, котрі перебували на території РФ, з її керівниками, які знаходилися на території України, а також постачання їх боєприпасами».
З обвинувального висновку випливає, що Є. Панова затримали при в’їзді в Крим о годині ночі 7 серпня 2016 року, без вказівки на причини. Проте про саме затримання українця ФСБ РФ повідомила лише 10 серпня. Пізніше стало відомо, що саме з 7 до 10 серпня Євгена Панова жорстоко катували, щоб він надав необхідні для ФСБ свідчення.
За показаннями свідка обвинувачення – такого собі «представника громадськості» Атік П-І. А, автомобіль Є. Панова нібито не оглядався через темний період доби та відсутність належних умов для цього.
Автомобіль Є. Панова перевезли до ФСБ Красноперекопська. Огляд машини було здійснено лише 11 серпня. За показаннями свідка обвинувачення – кінолога Ляшко І. М., в каністрі з машинною олією, що знаходилася у багажнику автомобіля Є. Панова, службовий пес знайшов три електродетонатори з дротами.
Нагадаємо, ФСБ РФ лише 10 серпня повідомила через російські ЗМІ про те, що в Криму затриманий громадянин України Євген Панов. Цього ж таки дня з’явилося відео, на якому Євгена Панова ведуть у кайданках.
11 серпня кілька російських телеканалів із посиланням на ФСБ Росії оприлюднили відео, де Є. Панов дає свідчення зізнання. Але на обличчі українця були помітні сліди тортур. Незалежним адвокатам, котрих залучили родичі українця, чинили спротив у доступі до підзахисного. Євгена Панова та другого фігуранта цієї справи, Андрія Захтея, вивезли з Криму до Москви. Проте адвокати спромоглися зустрітися з Є. Пановим, від повідомив адвокатам про застосування до нього тортур після затримання в Криму. У подальшому Євген Панов відмовився від свідчень, що надав на себе під тортурами.
За інформацією адвоката Дмитра Дінзе, з матеріалів справи Є. Панова та А. Захтея відомо, що 8 серпня «Залізничний суд» Сімферополя засудив обох до 15 діб адміністративного арешту за статтею 20.1 КпАП (дрібне хуліганство) за «брутальну нецензурну лайку та образливе чіпляння до перехожих», здійснені того ж дня, 8 серпня, о 16:30 на вулиці Гагаріна. Але Є. Панов і А. Захтей на цей момент вже більше доби перебували в руках співробітників ФСБ – це випливає й з обвинувального висновку, тому що вони «були виявлені та затримані» 7 серпня.
3 827