Після того, як Володимир Балух і його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТУ Валерія Ткаченка, котрий зневажав та вдарив українця, В. Ткаченко подав у відповідь власну скаргу на українця. За заявою В. Ткаченка Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року розпочав кримінальну справу проти В. Балуха за ч. 1 ст. 318 КК РФ.
Постанову про відкриття кримінальної справи та прийняття її до впровадження ухвалив «слідчий» Роздольненського міжрайонного слідчого відділу Головного слідчого управління СК РФ в Криму Бондаренко Н. С.
У документі зазначено, що Володимир Балух 11 серпня 2017 року під час вранішнього огляду камер ІТУ в коридорі вдарив ліктем в живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого політв’язень зайшов до камери № 2, взяв флакон з миючим засобом і вдруге вдарив начальника ІТУ по правій руці.
За інформацією захисту українця, начальник ІТУ селища Роздольне В. Ткаченко сам напав на Володимира, а саме, вдарив, ображав нецензурною лайкою, зневажав за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео в ІТУ.
Адвокат політв’язня подав заяву про протиправні дії начальника ІТУ в поліцію. Захист мав небезпідставні побоювання припускати, що новий факт правопорушень теж залишиться безкарним, тому що раніше, 24 квітня, Володимир Балух заявляв про дискримінацію за етнічною ознакою з боку того ж таки начальника ІТУ в Роздольному. За інформацією захисту українця, минулі заяви про його протиправні дії місцевою поліцією були проігноровані.
Нагадаємо, 4 серпня 2017 року, «суддя» Роздольненського районного суду» Марія Бедрицька засудила українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні та штрафу у розмірі 10 тисяч рублів. В. Балуха звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів та вибухівки, що нібито були знайдені на горищі його будинку. Захист українця заявив, що справу проти українця сфабриковано та його вирок буде оскаржений.
Кримська правозахисна група заявила, що переслідування Володимира Балуха є політично вмотивованим, а сам він є в’язнем сумління, тому що перебуває в ув’язненні виключно через те, що мирно висловлював власні погляди, встановлював український прапор на даху будинку, в якому мешкав, а на стіні дому вивішував табличку «вулиця Небесної сотні 18».
Нова кримінальна справа проти українського активіста свідчить про продовження переслідування Володимира Балуха за політичними мотивами навіть після неправосудного вироку. Він незаконно позбавлений волі виключно через власні переконання та публічну незгоду з діями Росії в Криму. З цієї причини де-факто влада Криму неодноразово припускалася щодо В. Балуха порушення прав і свобод, закріплених Конвенцією про захист прав людини і основних свобод, – права на свободу та особисту недоторканість, права на справедливий суд, права на свободу висловлювання думок, права на повагу до приватного та сімейного життя.
Примітка
КК РФ, стаття 318. Застосування насильства щодо представника влади
Частина 1. Застосування насильства, без небезпеки для життя чи здоров’я, чи загроза застосування насильства щодо представника влади або його близьких через виконання ним своїх службових обов’язків – карається штрафом у розмірі до двохсот тисяч рублів або у розмірі заробітної платні чи іншого прибутку засудженого за період до вісімнадцяти місяців, чи примусовими роботами на термін до п’яти років, чи арештом на термін до шести місяців, або позбавленням волі на термін до п’яти років.