В Україні створили інформаційний правозахисний штаб, який на регулярній основі оприлюднюватиме важливі для світової правозахисної спільноти та ЗМІ дані щодо порушення прав людини під час російської агресії. Таке рішення ухвалили учасники зустрічі- представники українських і міжнародних правозахисних організацій з керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком. Зустріч була присвячена питанням забезпечення прав українських військових і цивільних полонених, яких утримує РФ.
Інформаційний штаб працюватиме безперервно та стане майданчиком для інформаційної підтримки питань українських полонених, яких утримує російський агресор.
«Ми маємо тиснути на Російську Федерацію з усіх боків, тримати це питання у фокусі на всіх міжнародних майданчиках і робити все, що від нас залежить, аби отримувати інформацію та працювати над тим, щоб з’явилася міжнародна місія», – наголосив Андрій Єрмак.
Як зазначила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, об’єднання зусиль державних і неурядових правозахисних організацій дасть змогу напрацювати нові підходи до захисту прав українських полонених.
«Тільки коли ми об’єднаємо зусилля, зможемо мати результат», – сказала вона.
Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник також закликала приділити увагу захисту прав українських активістів і кримських татар, які зазнають постійних репресій з боку російських окупантів у Криму. Вона підтримала ініціативу щодо постійного інформування міжнародної спільноти про питання українських полонених, яких утримує агресор.
“Дуже важливо, щоб цей штаб інформував також й про політичних вʼязнів, яких агресор увʼязнив ще до 24 лютого, у Криму та Донбасі, серед яких – українські та кримськотатарські активісти”, – наголосила Ольга Скрипник.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що міжнародна спільнота омбудсменів підтримує створення нових місій і майданчиків, де порушуватимуться питання прав українських військовополонених і цивільних заручників, а також депортованих дітей, яких Росія продовжує вивозити з тимчасово окупованих територій.
«Як правозахисники ми повинні шукати нові майданчики, нові механізми, щоб впоратися із цим викликом. Тому запрошую всіх приєднатися до цієї ініціативи та долучати колег з усього світу», – зазначив Дмитро Лубінець.