Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Експертка КПГ Сєдова закликала ОБСЄ підсилити тиск на РФ через блокування незалежних ЗМІ у Криму

Експертка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова 23 червня 2020 року повідомила про ситуацію з незалежними українськими медіа в Криму на онлайн-засіданні ОБСЄ у Відні. 

«Регулярні моніторинги ситуації з доступом до українських ЗМІ в Криму засвідчують, що станом на червень 2020 року Російська Федерація не лише продовжує, але й підсилює системне блокування мовлення незалежних українських медіа в Криму», – заявила Ірина Сєдова. 

За словами правозахисниці, ці дії суттєво обмежують для мешканців Криму доступ до інформації незалежних українських онлайн-медіа й FM-радіостанцій. В умовах пандемії така політика Росії в Криму ще більш ускладнює ситуацію, власне, позбавляючи людей доступу до незалежної інформації про ситуацію з пандемією в Україні, від якої може безпосередньо залежати життя та здоров’я цих людей. 

Сєдова уточнила, що на півночі Криму українське FM-мовлення навмисно блокується шляхом увімкнення на українських частотах російських радіостанцій. 

«З 19 населених пунктів на півночі Криму українські станції чутно лише в п’яти. Й обсяг мовлення постійно зменшується. В інших містах півострова українські радіостанції заблоковані Росією з самого початку окупації. Окрім того, в Криму 10 провайдерів щонайменше у 9 найбільш великих населених пунктах цілком блокують 20 українських інформаційних сайтів і 2 соціальні мережі», – розповіла правозахисниця. 

У зв’язку з цим Кримська правозахисна група звертається до представників краї-учасниць ОБСЄ з проханням підсилити тиск на Російську Федерацію для того, щоб вона припинила блокування медіа та інші незаконні обмеження свободи слова в Криму. А також щоб Російська Федерація полишила порушувати цілу низку зобов’язань перед іншими країнами-учасницями ОБСЄ. А саме:

  • зобов’язання сприяти поліпшенню поширення радіо- й телевізійної інформації, ухвалене у рамцях наради з Співробітництва у гуманітарних та інших сферах у Гельсінкі у 1875 р. 
  • зобов’язання забезпечувати, щоб у державах-учасницях міг здійснюватися безпосередній та нормальний прийом передач радіослужб, діючих відповідно до правил радіомовлення Міжнародного Союзу Електрозв’язку, ухвалене країнами-учасницями у Відні в 1989 році
  • зобов’язання країн-учасниць, ухвалене у Москві в 1991 році про те, що громадськість користуватиметься свободою отримання та передачі інформації та ідей без втручання з боку державної влади, незалежно від кордонів, зокрема й через іноземні публікації та програми телерадіомовлення.
  • зобов’язання вжити усіх потрібних заходів зі створення необхідного підґрунтя для функціонування вільних і незалежних засобів масової інформації та безперешкодного транскордонного й внутрішньодержавного потоків інформації, ухвалене в Стамбулі у 1999 році у рамцях Хартії Європейської Безпеки. 

 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Scroll to Top