18 травня в Криму було припинено режим обов’язкової для всіх «самоізоляції», що фактично забороняв вихід з дому без «особливої необхідності». Такі обмеження діяли в Криму з початку квітня. Зокрема, кримчан у цей час штрафували за те, що вони, на думку поліціантів, «перебували на значній відстані, більше ніж 100 м від місця проживання».
Експерти Кримської правозахисної групи обстежили сайти «судів» Криму. За цей час до «судів» було спрямовано не менше 5211 адміністративних протоколів на мешканців півострова. За 3947 з них ухвалено постанови про призначення покарання. 1078 адміністративних проваджень ще очікують на ухвалу рішення.
У 67 випадках «суди першої інстанції» ухвалювали постанови про закриття справи. В «судах» другої інстанції розглянули лише 38 апеляцій на рішення про штрафи, й тільки в одному випадку ухвалу було скасовано.
Лише за минулий тиждень у Криму ухвалено 601 постанову про призначення покарання за ст. 20.6 і 20.6.1 КпАП РФ (Невиконання правил поведінки за надзвичайної ситуації або за загрози її виникнення).
Варто взяти до відома, що частина кримських «судів» не публікує інформацію про розгляд таких впроваджень, тобто реальна кількість адміністративних стягнень за порушення норм про «самоізоляцію» може бути більшою.
Нагадаємо, Кримська правозахисна група (КПГ) регулярно відслідковує ситуацію щодо реагування окупаційною владою півострова на пандемію COVID-19 в Криму й публікує щотижневі огляди. Експерти КПГ відзначають, що практика складання протоколів і ухвалення судових рішень за ст. 20.6.1 КпАП РФ свідчить про довільне тлумачення норм цієї статті. Важливо відзначити, що у наказі про режим «підвищеної готовності» відсутня пряма заборона на відвідування громадських місць. Водночас норма про «самоізоляцію» нерідко тлумачиться співробітниками поліції як абсолютна заборона виходу на вулицю.