Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Нарімана Джеляла, Асана й Азіза Ахтемовых залишили під вартою до 26 жовтня

«Верховний суд» Криму продовжив термін утримання під вартою Наріману Джелялу, Асану й Азізу Ахтемовим на три місяці: до 26 жовтня 2022 року.

Як розповіла дружина Нарімана Джелялова і його громадська захисниця Левіза, «прокурор» спрямував клопотання до СІЗО для отримання інформації про медичний огляд підсудних і відвідування ними співробітників ФСБ.

«Ці клопотання подавалися тому, що Асан у своєму допиті вказував, що після застосування до нього тортур електричним струмом і численних ударів у нього були наслідки від них (опіки на внутрішній стороні губ і вухах, болі в області ребер, супроводжувані задишкою, порушення у роботі шлунково-кишкового тракту тощо.). Він стверджував, що писав заяви до медчастини щодня. Але належного огляду не було, тому що заяви не доходили до медчастини, інколи ж просто знищувалися. З метою приховування наслідків тортур його помістили до карантинної камери терміном на два місяці, коли максимальне перебування у такій камері становить два тижні. Своє двомісячне перебування там Асан пояснив тим, що усі сліди від побоїв за цей час зникли і ніхто б не міг підтвердити їх», – роз’яснила Левіза Джелялова.

Окрім того, за її словами, Асан і Азіз Ахтемови розповідали, що до них у СІЗО кілька разів неофіційно приходили співробітники ФСБ і вмовляли їх повернутися до попередніх свідчень в обмін на м’якший запобіжний захід.

«Клопотання задовольнили, попри заперечення сторони захисту щодо змісту другої частини, тому що, за словами захисту, очевидно, що достовірну інформацію стосовно неофіційного відвідування співробітників ФСБ СІЗО ніколи не надасть», – зауважила громадська захисниця.

Як повідомлялося, 15 грудня попереднє розслідування у справі про підрив газопроводу у селі Перевальне було завершено.

Фігурантів справи звинувачують за п. «а», «б» ч. 2 ст. 281 (вчинення диверсії організованою групою, що спричинило заподіяння значного майнового збитку), ч. 4 ст. 222.1 (незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, вчинені організованою групою), ч. 3 ст. 226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчинений організованою групою).

Вину за жодним із пунктів обвинувачення фігуранти не визнають.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Scroll to Top