У справі українського активіста Володимира Балуха на теперішній час здійснюється судова комплексна дактило-біолого-генетична експертиза об’єктів, вилучених з будинку матері Балуха впродовж обшуку 8 грудня 2016 року. Експертизу було призначено через клопотання захисту на судовому засідання 7 квітня у «Роздольненському арйонному суді» Криму.
За інформацією захисту Балуха, «прокурор Роздольненського району» Криму після рішення суду про призначення експертизи подав на цю ухвалу скаргу.
Законодавство РФ закріплює обмежений список рішень суд, які можуть бути оскаржені сторонами у процесі судового розгляду кримінальної справи. Призначення цієї експертизи не входить до списку рішень суду першої інстанції, що можуть бути оскаржені. Тому прокурор не має підстав опротестувати проміжну судову ухвалупро призначення експертизи. Спроба оскарження може засвідчувати низький рівень фахової компетентності обвинувача, котрий не знає норм кримінально-процесуального законодавства, чи свідоме порушення процесуальних норм з метою приховування фактів фальсифікацій.
Раніше Кримська правозахисна група повідомляла, що на судовому засіданні в «Роздольненському районному суді» 7 квітня 2017 року адвокат Володимира Балуха клопотав про здійснення дактилоскопічної, біологічної, генетичної та психологічної експертиз, а також про обстеження за допомогою поліграфа. Свої вимоги адвокат мотивував тим, що оперативними співробітниками та дізнавачами не було досліджено та перевірено усі вилучені об’єкти на наявність на них слідів Володимира Балуха – відбитків рук та біологічних залишків. Хоча сторона обвинувачення виступила проти, «суддя» Марія Бедрицька задовольнила клопотання частково, дозволивши провести дактилоскопічну, генетичну та біологічну експертизи вилучених патронів. У здійснення психологічної та психофізичної експертиз щодо Балуха суд відмовив.
Нагадаємо, стосовно Володимира Балуха в Криму розпочато кримінальну справу за ч.1 ст. 222 КК РФ (Незаконне придбання, передача, збут, збереження, перевезення чи носіння зброї, її основних частин, боєприпасів) і ч.1 ст.222.1 КК РФ(Незаконне придбання, передача, збут, збереження, перевезення чи носіння вибухових речовин чи вибухових пристроїв). За сфальсифікованим звинуваченням у збереження боєприпасів та вибухових речовин Володимиру Балуху загрожує чотири роки ув’язнення. Кримська правозахисна група заявила, що справу Володимира Балуха сфабриковано, вона має очевидні ознаки політичного переслідування, пов’язаного з активною проукраїнською позицією активіста.