Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

«Викрали мене, розмахували пістолетом перед носом»: кримчанку оштрафували за коментар у Telegram про перебої з водою

Жительку села Первомайське Сімферопольського району в окупованому Криму Злату Співак оштрафували на 20 тисяч рублів (близько 10 тисяч грн) за “організацію несанкціонованого мітингу”. Підставою став її коментар у Telegram щодо можливої акції протесту через перебої з водопостачанням. Про це повідомляють Крим.Реалії.

За версією силовиків, Співак закликала до мітингу через проблеми з водопостачанням у селі. Як зазначено в матеріалах суду, жінка поширила відповідне повідомлення в телеграм-чаті “Первомайське”, що містить близько 30 учасників. У дописі йшлося про готовність місцевих мешканців вийти на протест, якщо ситуація з водою не буде вирішена.

“Кримчанка здійснювала організацію проведення публічного заходу у вигляді мітингу з метою розв’язання питання з водопостачанням, без подачі в установленому порядку повідомлення про проведення публічного заходу, чим порушила Федеральний закон від 19.06.2004 №54-ФЗ”, — зазначено в судовому рішенні.

Жінка свою провину не визнала. За її словами, вона лише обговорювала ситуацію з представниками місцевої влади та попереджала про можливу реакцію мешканців.

У день затримання, за словами Співак, до її будинку прибули шестеро силовиків, провели обшук, шукаючи зброю й наркотики, а після цього — доставили її до суду.

Після російської анексії Криму 2014 року влада РФ поширила на його території своє законодавство, зокрема таке, що обмежує свободу мирних зібрань, заявляють у Кримській правозахисній групі.

Однією із законодавчих норм, що обмежують це право, називають статтю 20.2 КпАП. Фактично за її використання «порушенням встановленого порядку» в Криму вважають будь-яке мирне зібрання, яке не схвалено російською владою, зазначають правозахисники.

Аналіз практики застосування цієї статті на Кримському півострові свідчить про те, що її застосовують для переслідування учасників мирних зібрань, вважають у КПГ. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну її активно використовували проти представників кримськотатарського народу, які масово збиралися біля судів підтримати співвітчизників-політв’язнів.

Практика розгляду справ за цими статтями в кримських «судах» демонструє тенденцію позбавлення права кримчан на справедливий суд і дискримінацію під час реалізації права на мирні зібрання як з боку російських силових структур, так і з боку осіб, які представляють підконтрольну російській владі судову систему, вважають у Кримській правозахисній групі.

 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Scroll to Top