Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

В 11 разів більше жінок потрапили в російський полон з лютого 2022 року: Скрипник

Після 24 лютого 2022 року в 11 разів більше жінок потрапили в російський полон. Про це голова правління КПГ Ольга Скрипник розповіла на засіданні Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ, куди входить Кримська правозахисна група.

Засідання пройшло за участі Першої леді Олени Зеленської, міністра закордонних справ Андрія Сибіги та інших представників уряду. Здебільшого Україна звітувала про виконання взятих на себе зобов’язань в рамках Партнерство Біарріц. Одним з основних 5 пунктів цього партнерства є протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству. Російська агресія призвела до жахливих масштабів насильства, в тому числі сексуального та гендерно зумовленого, жертвами якого стають й чоловіки, й жінки, і цивільні, і військові, і діти.

Виступ Ольги Скрипник був сфокусований на жінках, які перебувають або перебували в російському полоні, включаючи окупований Крим.

“За інформацією Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України (СБУ), станом на грудень цього року ними точно верифіковано щонайменше 25 цивільних жінок, незаконно позбавлених волі в період до повномасштабного вторгнення, та 276 цивільних жінок, позбавлених волі після повномасштабного вторгнення. Зрозуміло, що це не остаточні цифри, і в російському полоні перебуває значно більше жінок, але підтвердити це дуже складно, тому що Росія відмовляється надавати інформацію про цивільних. Але навіть за цими неповними даними видно, що після 24 лютого 2022 року в 11 разів більше жінок потрапили в російський полон”, – розповіла правозахисниця.

Головна задача, як підкреслила Ольга Скрипник, – повернути всіх військовополонених та цивільних додому. Водночас звільнені з полону та родини полонених потребують допомоги від України. Для родин цивільних основна фінансова допомога – це виплати на підставі рішення Комісії про встановлення факту позбавлення волі внаслідок агресії.

“Після останніх рішень в уряді («перезавантаження» Мінреінтеграції та створення Міністерства національної єдності) дуже важливо при визначенні повноважень міністерства чітко визначити, хто саме та як буде опікуватися в уряді цією категорію постраждалих – цивільні заручників та їхні родини, та продовжити діяльність Комісії з встановлення факту позбавлення особистої свободи, щоб рідні мали хоч якусь допомогу від держави”, – підкреслила голова КПГ.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив, що Україна, попри всі труднощі і виклики, пов’язані з російською агресією, продовжує працювати над виконанням своїх зобов’язань, впроваджуючи інноваційні підходи для адаптації заходів в межах «Партнерства Біарріц» до нових реалій.  

Здійснено важливі кроки, серед яких розширення програм допомоги постраждалим від гендернозумовленого насильства, реалізація освітніх програм для внутрішньо переміщених осіб із фокусом на гендерну рівність, інтеграція гендерної перспективи в програми відбудови інфраструктури.  

Перша леді Олена Зеленська наголосила, що 2025 рік має стати роком Партнерства Біарріц в Україні.  

«Коли мова про рівні можливості, немає профільних чи непрофільних міністерств. Усі профільні, усі відповідальні. Бо це не просто «міжнародне зобов’язання». Це не для рейтингів. Це обов’язок перед українцями, перед собою, щоб всім жилося легше, і бажано вже зараз», – підсумувала вона.  

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Scroll to Top