Лише звільнення українських територій гарантує захист прав людини та збереження людських життів. Про це голова КПГ Ольга Скрипник заявила 19 березня в Європейському парламенті під час дискусії «Десятиліття окупації Криму. Європейська безпека в заручниках російського імперіалізму».
Розпочинаючи свій виступ, Скрипник подякувала, в першу чергу, всім силам оборони і безпеки України за щоденний героїзм. Вона наголосила, що кожен снаряд чи танк, який країни ЄС надають Україні, завдяки ЗСУ захищають мирне життя європейських країн.
Описавши всі репресивні та імперіалістські практики, які використовує Росія в окупованому Криму, Скрипник підсумувала, що незалежно від 10-річного переслідування та впливу російської пропаганди, Крим не став російським, це підтверджують рухи опору та окремі акції протестів кримчан.
Правозахисниця закликала країни ЄС посилити співпрацю задля розробки механізму звільнення та повернення цивільних заручників.
“Необхідно звільняти політичних вʼязнів Криму, необхідно підтримати створення ефективного механізму притягнення до відповідальності за міжнародні злочини, оскільки без цього звірства проти мирного населення будуть повторюватися, і не лише в Україні. Лише звільнення наших територій гарантує захист прав людини та збереження людських життів. Сам Путін не зупиниться в Україні, оскільки всі демократичні країни для нього – загроза. Лише Україна зможе його зупинити, а для цього необхідна максимальна військова допомога наших партнерів”, – підкреслила Ольга Скрипник.
Тому правозахисниця звернулася до країн ЄС з проханням продовжити надавати необхідну зброю Україні.
Членкиня Європарламенту від Польщі Ана Фотига підкреслила, що окупація Криму була дзвіночком пробудження для колективного Заходу.
«Ми мусимо зрозуміти, що без рішучої поразки Росії в Україні ми матимемо проблеми в усьому світі. І не лише поблизу нас у східному сусідстві, але й на Близькому Сході, в Африці, Латинській Америці та в інших місцях», – сказала членкиня Європарламенту.
На тому, що зупинити Росію і повернути Крим можна лише військовим шляхом, наполягали і інші учасники дискусії, зокрема, і колишній директор інформаційного бюро НАТО в Москві, старший науковий співробітник Центру східних досліджень Роберт Пшель.
“Попередні примирливі ініціативи від НАТО не спрацювали. Я був чиновником НАТО протягом 20 років і багато працював над партнерством. Тоді це була спроба розвинути певну форму нормальної співпраці з надією побудувати так звані основи європейської архітектури безпеки, яка не спрацювала”, – наголосив Роберт Пшель.
Захід організований завдяки сприянню Анни Фотиги – членкині Європарламенту від Польщі, яка завжди непохитно підтримує Україну. Дискусія організована Foreign Policy Council “Ukrainian Prism”, Експертна мережа Кримської платформи, ECR Group