Сьогодні, 19 липня, у Києві стартував основний день Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд”.
Як нагадала голова правління КПГ Ольга Скрипник, Кримська платформа функціонує у трьох вимірах – парламентському, урядовому та експертному. Експертна мережа розпочала свою роботу у липні 2021 і продовжує роботу зараз.
“У цьому році, попри повномасштабну російську агресію, всі рівні працюють. У рамках Кримської платформи у серпні пройде Саміт Кримської платформи, у жовтні – парламентський Саміт Кримської платформи”, – сказала вона під час відкриття другого дня Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд”
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова сказала, що Кримська платформа розпочала свою роботу у 2021 році з невеликого папірця, на якому було розписано бачення роботи, а зараз це потужна мережа, яка діє на трьох рівнях.
“Це безпрецедентний формат, який на сьогодні об’єднує 60 країн та міжнародних організацій з однією стратегічною задачею – деокупацією Криму. Наша мета – сформувати чітке розуміння у наших партнерів – без Криму перемовин бути не може. Позиція держави та Президента чітка – без Криму ніяких перемовин та домовленостей бути не може”, – сказала вона.
За словами Еміне Джапарової, українська дипломатія продовжує працювати у ключі Кримської платформи. Наступний етап – Саміт, який відбудеться вже наступного місяця.
Своєю чергою народна депутатка України Марія Мезенцева наголосила, що парламент не зупиняється у пошуку балансу в розумінні того, як ми зможемо прямо зараз мати відкритий діалог з Кримом.
Нагадаємо, Міжнародний форум експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд” стартував напередодні. Експерти з понад 20 країн світу відвідали території Київщини, які найбільше постраждали від окупації російською армією та обговорили вплив воєнних дій на екологічну ситуацію в Україні та світі.
“Кримська платформа” – це ініційований Україною міжнародний консультаційно-координаційний формат, спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповідь на зростання загроз безпеці, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини і захист жертв російського режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.