«Київський районний суд» Сімферополя обрав запобіжний захід у формі домашнього арешту «Свідку Єгови» з Красногвардійського, котрий перебував у СІЗО більше місяця.
Сергій Парфенович
«Обираючи запобіжний захід, “суд” взяв до уваги характеристику Сергія, а також те, що він доглядає за стареньким батьком – інвалідом I групи», – повідомили в організації «Свідки Єгови».
Нагадаємо, 28 вересня у Криму сталися обшуки у 8 будинках «Свідків Єгови» у селищах Нижньогірське та Красногвардійське, а також у селі Петрівка.
50-річного Сергія Парфеновича і 49-річного Олександра Винниченка затримали й увезли до Сімферополя. Пізно ввечері Винниченка відпустили.
«У вересні 2022 року до будинку батька шести дітей Олександра Парфеновича прийшли з обшуком озброєні люди. Вони обшукували будинок впродовж 6 годин у присутності неповнолітньої доньки Сергія та його старого батька-інваліда. Після цього віруючого затримали й увезли на допит до Сімферополя. Два дні Сергій перебував в ІТТ, півтора місяця – в СІЗО, а потім його перевели пі домашній арешт. Справу розслідує слідчий В. А. Новіков, який також займався справою віруючих з Ялти. Він звинуватив Сергія в організації діяльності екстремістського угруповання», – сповістили «Свідки Єгови».
Новіков порушує кримінальну справу проти Сергія Парфеновича та інших невстановлених осіб за звинуваченням в організації діяльності екстремістської організації (ч. 1 ст. 282.2 УК РФ).
30 вересня «Київський районний суд» Сімферополя виніс ухвалу про взяття Сергія Парфеновича під варту до 10 листопада 2022 року.
Як повідомляла Кримська правозахисна група, 20 квітня 2017 року Верховний суд РФ визнав «Свідків Єгови» екстремістською організацією та заборонив її діяльність на території РФ. 16 серпня 2017 року Міністерство юстиції РФ додало кримські групи «Свідків Єгови» до списку екстремістських організацій. 2018 року почалося також переслідування «Свідків Єгови» у межах кримінальних справ. 2020 року ухвалили перші вироки учасниками організації «Свідки Єгови» з позбавленням волі.
КПГ тлумачить ці судові процеси як переслідування за релігійною ознакою і порушення права на свободу віросповідання. Згідно міжнародному праву, Росія не вправі застосовувати власне кримінальне законодавство на окупованій території та переслідувати осіб, які не є злочинцями з позиції українського законодавства. Це воєнний злочин, що підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.