У Криму п’яний військовик-контрактник побив сторожа баптистської церкви, котрий за 5 місяців помер. Утім стаття “заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю на ґрунті релігійної ненависті” була перекваліфікована.
Як йдеться у вироку “Кримського гарнізонного військового суду”, текст якого має Кримська правозахисна група, 23 травня 2020 року в селі Софіївка Сімферопольського району військовослужбовець військової частини Павло Свідерській повертався з риболовлі у стані алкогольного сп’яніння. Поблизу будівлі “Церкви євангельських християн баптистів” він побачив сторожа, поставив йому запитання і, незадоволений відповіддю, тяжко побив чоловіка. Як випливає з тексту рішення, побиття відбувалося “через релігійну нетерпимість”.
За висновком експерта, внаслідок ударів ногами в обличчя чоловік отримав такі ушкодження: “відкритий лінійний перелом лівої тім’яної кістки, забій лівої тім’яної частки головного мозку, крововилив під тверду мозкову оболонку в проекції лівих лобової, скроневої та тім’яної доль головного мозку, що супроводжувалося утисненням головного мозку й дислокацією його серединних структур у напрямку зліва праворуч, крововилив під м’які мозкові оболонки у проекції лівих лобової, скроневої та тім’яної доль головного мозку, міжпівкульної щілини й лівої половини намету мозочка, множинні переломи решітчастої кістки, правого великого крила й печеристої пазухи з крововиливами в її порожнину й комірки решітчастої кістки, множинні оскольчасті переломи кісток носа, всіх стінок обох верхньощелепних пазух з крововиливами й зміщенням кісткових уламків передніх стінок у порожнину пазух, дуги лівої виличної кістки, зовнішньої та внутрішньої стінок лівої очниці, верхньої щелепи за типом Ле-Фор II, рани у лівій надбрівній області та на кінчику носа, множинні садна в лівій половині тім’яної області та областях обличчя, синці в обох очних областях, що є шкодою здоров’ю, небезпечною для життя людини, яка безпосередньо створює загрозу життю” .
Було порушено кримінальну справу за п. “е” ч. 2 ст. 111 КК РФ (Навмисне заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю з мотивів релігійної ненависті).
Через 5 місяців чоловік помер. Одначе причиною смерті було визнано гостру виразку шлунку з кровотечою. А побої, отримані після бійки, офіційно не були приписані до причини смерті.
“Прокурор” перед вироком прибрав зі звинувачення релігійне підґрунтя, пом’якшивши та перекваліфікувавши справу на ч. 1 ст. 111 КК РФ (Умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю, загрозливої для життя людини).
У підсумку “суд” ухвалив Свідерському покарання у вигляді позбавлення свободи терміном 3 роки 6 місяців із відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму.
“У цьому випадку можна говорити про застосування вибіркового правосуддя в Криму, лояльного до російських військових, але необґрунтовано жорстокого щодо окупованого населення. І тут «прокурор» помірковано прибрав з обвинувачення релігійний складник, хоча з вироку видко, що приводом нападу є релігійні переконання жертви. Водночас кримські мусульмани отримують по 19 років позбавлення свободи лише за релігійні розмови. Наприклад, «суддя» Різван Зубаїров, котрий розглядає політично умотивовані справи щодо кримських мусульман, ухвалив вирок військовику Євгену Зайцеву – 2 роки в колонії-поселенні – за вбивство українського офіцера Станіслава Карчевського. Він же ухвалив за надуманими звинуваченнями 7 вироків другій бахчисарайській групі кримських мусульман – від 13 до 19 років позбавлення свободи у колонії суворого режиму”, – зазначає аналітик КПГ Олександр Сєдов.