Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

“Справа Єсипенка – показова”, – Скрипник

Український журналіст Владислав Єсипенко вже понад сім місяців перебуває за гратами в окупованому Криму за неправдивими звинуваченнями у тероризмі. Низка правозахисних організацій визнали його політичним в’язнем. Про візит правозахисників у США йдеться у сюжеті “Голосу Америки”.

“Ця справа яскраво демонструє ту систему, яка склалась в Криму щодо переслідування людей. Людину переслідують за її професійну діяльність, зе те, що він журналіст. Друге – це страшний, але показовий кейс катування: ФСБ в порушення процесуальних норм не затримує, а викрадає людину, кудись везе, катує, потім привозять в управління ФСБ, і людина начебто зізнається у скоєнні злочину“, – підкреслила Ольга Скрипник.

У США правозахисники проводять роботу, щоб ім’я Владислава Єсипенка було у черговій резолюції Генасамблеї ООН по Криму.

Так само ми колись працювали зі справами Олега Сенцова, Володимира Балуха. Вони були включені до резолюції Генасамблеї ООН. І на щастя, вони двоє наразі звільнені“, – підкреслила Ольга Скрипник.

Широкий розголос та тиск міжнародної спільноти можуть врятувати життя не тільки Владислава Єсипенка, а й інших політичних в’язнів.

Нагадаємо:

  • 10 березня на Ангарському перевалі затримали уродженця Кривого Рогу Владислава Єсипенка. На півострові він виконував редакційне завдання видання «Крим.реаліі». Зокрема, напередодні затримання він фільмував покладання квітів до пам’ятника Шевченку в Сімферополі.
  • ФСБ заявила, що він буцімто працює на Службу зовнішньої розвідки України і в його машині «знайшли вибуховий пристрій».
  • «Київський райсуд» Сімферополя взяв під варту Єсипенка 11 травня 2021 року за підозрою в ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї, її основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а також незаконне виготовлення боєприпасів). Пізніше було порушено ще одну кримінальну справу за ст. 222.1 ч.1 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення чи перенесення вибухових речовин або вибухових пристроїв).
  • 6 квітня 2021 р. «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як після затримання 10 березня його катували російські силовики, щоб вибити зізнання про начебто роботу на українську розвідку. Приміром, він повідомив, що силовики надягали йому на голову пакет і позбавляли можливості дихати для того, щоб домогтися визнання провини.
  • 6 липня «суддя» «Сімферопольського районного суду» Ділявер Берберов обрав для журналіста запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на шість місяців – він залишається в СІЗО до 18 грудня.
  • Керівниця КПГ Ольга Скрипник назвала прізвища осіб, відповідальних за фальсифікацію доказів у справі Єсипенка, тортури, ухвалення судових рішень із порушенням фундаментальних прав людини й норм міжнародного гуманітарного права. Зокрема, це: Власов Віталій Олегович – старший «слідчий» слідчого відділу ЦФСБ; Грамашова Анастасія Володимирівна – «прокурор» у кримінальній справі; Крапка Віктор Вікторович – «суддя» «Київського районного суду» Сімферополя, котрий ухвалив рішення про взяття під варту 12 березня 2021; «суддя» Ділявер Берберов, який обрав для журналіста запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на шість місяців.
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Scroll to Top