«Верховний суд Криму» засудив 61-річного українця Костянтина Ширінга, котрого звинувачували в «шпигунстві», до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.
Засідання відбувалося в закритому режимі, інформацію за його підсумками оприлюднив адвокат Дмитро Дінзе.
Також захисник повідомив, що раніше в дебатах прокурор жадав 14 років позбавлення волі, а захист – виправдати Костянтина Ширінга.
Сам Ширінг теж прохав його виправдати, повідомивши, що «його обмовили й переклали на нього всю провину».
За інформацією Дмитра Дінзе, вони мають намір подавати апеляційні скарги на цей вирок.
- Кримська правозахисна група повідомляла раніше, що 15 квітня 2020 року ФСБ РФ заявила про затримання в Криму учасників «української розвідувально-диверсійної групи», до якої буцімто належала «російська військовослужбовиця, підозрювана у видачі державної таємниці», Тетяна Кузьменко й громадянин України, підозрюваний у «здійсненні шпигунської діяльності за завданням української спецслужби», Костянтин Ширінг. За інформацією російського відомства, було порушено кримінальні справи «про державну зраду й шпигунство».
- За версією ФСБ, Кузьменко, котра служила в частині прапорщиком, нібито надавала Костянтину Ширінгу відомості про чисельність особового складу полку, ракетне та інше озброєння, про місця його дислокації тощо. Він, у свою чергу, за даними «слідства», цю інформацію буцімто передавав до Міноборони України.
- 7 червня 2021 року Південний окружний військовий суд Росії призначив 8 років позбавлення свободи з відтермінуванням на 2 роки військовослужбовиці Тетяні Кузьменко, звинувачуваній у «державній зраді». Кримінальну справу було розглянуто в особливому порядку й у закритому режимі через матеріали під грифом «цілком таємно». Особливий порядок розгляду справ застосовується, зазвичай, у випадках визнання провини. Держобвинувач прохав дати Кузьменко 12 років позбавлення волі. Врешті-решт суд призначив 8 років з відтермінуванням на 2 роки, доки її дитина не досягне 14-річного віку.
- Ширінг страждає на серцево-судинні захворювання. Він кілька разів звертався з заявою про медичну допомогу до адміністрації Сімферопольського СІЗО. Ширінг неодноразово скаржився на неданання медичної допомоги. Після цього адміністрація СІЗО за останній тиждень кілька разів переводила його з камери до камери й умови тримання в кожній булі гірші, ніж у попередній.