Кримськотатарську активістку Лейлу Яшлавську відпустили з «Київського районного відділку поліції» через 5 годин без процесуального статусу.
Як розповіла активістка, вона разом із співвітчизниками приїхала до будівлі «Верховного суду Криму», щоб почути рішення у справі Нарімана Джеляла.
Через деякий час, за словами активістки, «поліціанти» почали перевіряти документи лише у кримських татар. Лейла Яшлавська спробувала з’ясувати підстави для цього. Поліцейський послався на статтю 13 закону про поліції.
«За словами поліціанта, хоча мене не було в жодній базі, я не скоювала правопорушення, але зобов’язувалася пред’явити паспорт. Паспорт у мене був, але я сказала, що надам його лише тоді, коли почую підстави. Не можуть людину витягти серед вулиці та вимагати паспорт без підстав. Мені запропонували пройти до відділку, але після відмови ППС відвели туди силою. Перебувала я там з 11.30 ранку до 17.30 вечора. До того ж мені не роз’яснили процесуальний статус. Пізніше виявилося, що вони складали пояснення, де я написала, що до мене не допустили адвоката, що не роз’яснили процесуальний статус, а лише протримали 5 годин», – розповіла активістка.
За словами адвоката Еміля Курбедінова, котрого не допустили до Лейли Яшлавської, співробітники поліції чудово знали, чому люди стояли біля суду й кого саме вони прийшли підтримати.
«Цією акцією сьогодні намагаються навіяти одне: щоб люди не приходили на ці процеси. Люди не порушують закон, приходять до будівлі суду як слухачі, чекають спокійно на рішення суду, маючи на це право. Підстав вимагати паспорт не було. Намагаються викорінити рису солідарності з нашого народу. Звичайно ж, жодного права тримати 5 годин у відділку людину, котра лише прийшла на суд, вони не мали. Це дуже погана тенденція», – підкреслив адвокат.
Як повідомляла КПГ, «Верховний суд Криму» за результатами розгляду апеляційної скарги на арешт Нарімана Джеляла змінив термін тримання під вартою, скоротивши його всього лише на один день.
Перед будівлею суду затримали активістку Лейлу Яшлавську. За свідченням журналістки Олександри Єфименко, співробітник «поліції» Сергій Мінаєв, пославшись на закон про поліцію, зажадав від неї надання документів, аргументуючи, що вона «може перебувати у федеральному розшуку».