У «Київському районному суді» Сімферополя тривають слухання у справі радниці голови української делегації в Тристоронній контактній групі Гайде Різаєвої.
Справу порушено за ст. 208 КК РФ (Організація незаконного збройного формування чи участь у ньому).
«Суддя» у справі – Андрій Довгополов, котрий ухвалював рішення у справі щодо «Свідків Єгови», щодо ялтинської активістки Людвіки Пападопулу, у справах про «диверсантів» і інших політично вмотивованих переслідуваннях.
23 серпня відбулося попереднє слухання, коли активістці мали заочно обрати запобіжний захід. Засідання 3 вересня перенесли через «неявку свідків».
Наступне засідання призначене на 11 жовтня.
Нагадаємо, 8 липня 2021 року в Сімферополі «Слідчий комітет ФСБ Криму» вчинив обшук у будинку батьків радниці голови української делегації в Тристоронній контактній групі Гайде Різаєвої.
За словами Різаєвої, після обшуку її матір і сина відвезли на допит як свідків у кримінальній справі за участь у батальйоні ім. Номана Челебіджіхана в 2015 році. Пізніше рідних відпустили. Гайде Різаєва переконана, що обшук і допит – один з методів тиску на неї через участь у ТКГ.
Як повідомляла КПГ, від 4 до 11 років колонії суворого режиму у справі про участь у кримськотатарському батальйоні отримали 6 осіб. Більше 10 – засуджені заочно чи перебувають у розшуку.
За інформацією КПГ, причиною переслідування кримчан за участь у кримськотатарському добровільному батальйоні імені Номана Челебіджіхана, за заявою окупаційних властей Криму, є членство в організації, що ставить собі за мету деокупацію півострова.
Водночас, ця організація не бере участі в збройному конфлікті чи інших військових діях, тому, на думку експертів КПГ, переслідування за участь в батальйоні імені Номана Челебіджіхана можна розглядати як політично вмотивоване.