Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Кореспондента «Кримської солідарності» Айдера Кадирова викликають на допит у поліцію

Кореспондент «Кримської солідарності» Айдер Кадиров отримав повістку про виклик для надання пояснень до поліції Нижньогірського району.

У повістці йдеться, що активіста допитуватимуть як свідка. Втім за якою саме справою – невідомо.

Повістку підписав молодший сержант поліції В. В. Абрамов. Її Айдеру Кадирову вручили за місцем проживання.

Нагадаємо, після затримання п’ятьох кримських татар Айдер Кадиров був серед людей, котрі вийшли до будівлі ФСБ підтримати своїх співвітчизників, він виконував журналістську роботу і був затриманий ЗМОПом (рос. ОМОН – ред.).

4 вересня щодо Айдера Кадирова склали адміністративний протокол за ст. 20.6.1 КпАП РФ (Невиконання правил поведінки за надзвичайної ситуації чи загрозі її виникнення).

  • Нагадаємо, 4 вересня силовики провели в Криму п’ять обшуків і після цього затримали п’ятьох кримських татар: Ельдара Одаманова, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, двоюрідних братів Асана і Азіза Ахтемових, Шевкета Усеїнова. Добу до них не допускали адвокатів.
  • За інформацією ФСБ РФ, обшуки відбувалися через пошкодження 23 серпня газопроводу в Перевальному під Сімферополем. Але не повідомляється, про які саме пошкодження йдеться, світлини й відео не оприлюднено.
  • Ельдар Одаманов лише 5 вересня зустрівся з адвокатом. За словами Ельдара, його тримали в невідомій місцині дві доби, після чого його відпустили, але через 2 хвилини знову затримали співробітники МВС за ст. 19.3 КпАП РФ за «відмову надати паспорт», вже вилучений у нього раніше співробітниками ФСБ РФ. «Київський районний суд Сімферополя» ухвалив взяти його під адміністративний арешт терміном на 15 діб. Шевкета Усеїнова за тією самою статтею взяли під адміністративний арешт на 14 діб.
  • Наріман Джелял лише 5 вересня повідомив адвокатові, що протягом 4 вересня його утримували в кайданках з мішком на голові та під психологічним тиском у невідомому місці, після чого перевезли до будівлі ФСБ.
  • Джеляла, Асана й Азіза Ахтемових звинувачують у диверсії (статті 281 КК РФ). За версією слідства, вони буцімто причетні до пошкодження газопроводу 23 серпня. Зважимо на те, що 23 серпня Наріман Джелял перебував у Києві, на заходах Кримської платформи.
  • 6 вересня «Київський районний суд» Сімферополя арештував Нарімана Джеляла і братів Ахтемових на 2 місяці.
  • Співвітчизники затриманих вийшли 4 вересня під будівлю управління ФСБ Росії в Сімферополі, щоб дізнатися про їхню долю. Затримали близько 40 осіб, серед яких були активісти, громадські журналісти й родичі затриманих. Пізніше їх відпустили, втім було складено 58 протоколів за «невиконання правил поведінки за НС», деяких залишили під вартою на два тижні за начебто порушення ст. 19.3 КпАП РФ (Непокора розпорядженню співробітника поліції).

 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Scroll to Top