Кримська платформа — це саміт за участі міжнародних експертів й глав держав для повернення питання окупованого Криму у порядок денний міжнародної спільноти, захисту прав людини у Криму та сприяння деокупації півострова. Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник розповіла журналісту Андрію Куликову у програмі “Громадська Хвиля” на “Громадському радіо”, як буде працювати КП і її головні цілі.
Ольга Скрипник: Ми готуємося, що навколо Кримської платформи зможемо об’єднати провідних національних та міжнародних експертів, які долучаться до великого аналітичного центру, який напрацює реальні механізми досягнення цілей, які ми ставимо.
- Ідеться, у першу чергу, про деокупацію. Говоримо і про інші механізми: санкції, захист прав людини, притягнення до відповідальності, питань екології та економіки.
Експертна мережа буде напрацьовувати ці рішення. ЇЇ позиція експертної мережі зараз збігається з головними напрямками роботи кримської платформи й відповідно можна побачити у наших тематичних групах. Їх є сім. У самої Кримської платформи є п’ять головних напрямів. Для експертів деякі з них розширили та уточнили. Наприклад питання економіки, екології, культурної спадщини — це окремі тематичні групи для експертів. Також працює група фахівців з прав людини та міжнародного гуманітарного права та інші.
- Експертна мережа є незалежною спільнотою фахівців міжнародних і національних організацій. Наші рекомендації не завжди можуть відповідати думці українського Уряду.
Ми так само аналізуємо рішення Уряду та парламенту України, як вони сприяють досягненню цілей, які має Кримська платформа. З боку України були ухвалені ряд рішень напередодні Платформи. Це підписана у березні Стратегія деокупації та реінтеграції Криму. До цього було вісім років нашої роботи та очікування.
Щоб більш реалістично можна було оцінити ефективність цього документу, до нього потрібно ухвалити План дій. Окрім цього є багато інших законопроєктів, які ВР ухвалила.
- Один з принципово важливих — Закон про скасування вільної економічної зони Криму.
Були докладені зусилля фахівців, тому закон ухвалили. Ми бачимо, що на сьогодні його підписання — це формальне питання.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі