Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник взяла участь у спільних комітетських слуханнях на тему: «Зовнішньополітичні аспекти деокупації АР Крим та міста Севастополь: парламентський вимір», що проводилися 20 січня 2021 року у режимі відеоконференції.
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Учасники слухань обговорили поточний стан окупованих територій АР Крим та міста Севастополь, санкції проти Російської Федерації як інструмент деокупації, необхідні правові зміни для прискорення деокупації, роботу груп Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з ключовими партнерами в цих питаннях, діяльність народних депутатів у рамках постійних делегацій Верховної Ради у міжнародних парламентських асамблеях в контексті деокупації.
Ольга Скрипник під час заходу порушила проблему доступності до базових ліків для кримчан і відсутності можливості лікуватися від COVID-19. Також вона наголосила, що крім цього потрібно порушувати перед міжнародною спільнотою тему примусової мобілізації кримчан. За її даними понад 28 тисяч громадян незаконно призвано на строкову службу.
Важливим питанням слухань став розвиток парламентського виміру Кримської платформи, зокрема шляхом просування її цілей у парламентських асамблеях міжнародних організацій та обговорення в рамках груп дружби з парламентами іноземних держав.
Голова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева відзначила важливість створення неформальної Кримської платформи на майданчику ПАРЄ та залучення держав до цієї проблеми.
За результатами обговорення порушених питань на комітетських слуханнях буде підготовлено відповідні рекомендації.
Захід організовано комітетами з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин та з питань національної безпеки, оборони та розвідки.