У «Судакському міському суді» відбулося чергове засідання у справі голови місцевого Меджлісу Ільвера Аметова. На засідання не були допущені слухачі з метою запобігання поширенню нової коронавірусної інфекції.
Як розповів адвокат підсудного Олексій Ростовцев, під час сьогоднішнього засідання захист репрезентував свої докази. Крім того, адвокат надав велике за обсягом клопотання (налічує понад двадцять аркушів) про повернення справи на додаткове розслідування через те, що зібрані докази суперечать кримінально-процесуальному кодексу. За словами Ростовцева, для вивчення клопотання суд оголосив перерву до 22 грудня.
Нагадаємо, 27 вересня 2019 року російські силовики здійснили обшук у будинку Аметова й за місцем розташування об’єктів його бізнесу.
Під час обшуку силовики вилучили старовинні рушниці – експонати особистого музею Аметова. Активіст утримує приватний історичний музей, де зібрано предмети культури, побуту та історії кримських татар. За словами власника, він має документи на всі вилучені експонати.
Також у Ільвера Аметова вилучили посвідчення члена Меджлісу кримськотатарського народу.
Це не перший візит силовиків до будинку І. Аметова. Як-от, 7 травня 2017 року в його оселі також відбувся обшук. Окрім того, в грудні 2015 року співробітники ФСБ також навідалися до представника Меджлісу кримськотатарського народу. Тоді свій візит силовики пов’язали з підривом в Херсонській області опорних стовпів лінії електромережі, якою надходила електроенергія на півострів.
На думку експертів Кримської правозахисної групи, окупаційна влада Криму переслідує Ільвера Аметова за його можливу участь у Меджлісі, тому що фактично до окупації активіст був членом представницького органу кримськотатарського народу.
За допомогою підконтрольних інформаційних ресурсів Росія силується створити негативний образ Меджлісу кримськотатарського народу, чим має намір виправдати власні незаконні дії з визнання його екстремістською організацією.
КПГ засуджує таку практику окупаційної влади й підкреслює, що практика дискредитації для виправдання порушень прав людини й дискримінації – неприйнятна.