У «Кіровському районному суді» розпочався судовий процес у «справі Меджита Аблямітова, котрого звинувачують в участі у незаконному збройному формуванні, батальйоні імені Номана Челібіджіхана, за статтею 208. ч. 2 КК РФ.
Судове засідання відбувалося під головуванням «судді» Ігоря Дегтярьова. Слухачів до зали не пропустили. «Суд» послався на запроваджені в Криму карантинні заходи.
Сьогодні, 27 жовтня 2020 року, сторона обвинувачення зачитувала обвинувальний висновок.
Меджит Аблямітов висловив своє ставлення до ув’язнення. Аблямітов не спростовує, що перебував у складі цього формування, проте він не вважає, що такими діям скоїв якийсь злочин, зброю в руках він не тримав. Меджит ще раз наголосив, що є громадянином України. Про це після засідання розповів його захисник Айдер Азаматов.
Адвокат також повідомив, що під час засідання сторона обвинувачення заявила клопотання щодо проведення закритих судових засідань за суттю. «Прокурор» покликався на загрозу безпеці учасників процесу. «Суд» підтримав клопотання прокурора й ухвалив рішення здійснювати засідання в закритому режимі.
За словами адвоката, Меджита Аблямітова доправили до «суду», не забезпечивши його харчуванням на період участі в засіданні.
«На час засідання мого підзахисного Меджита Аблямітова не забезпечили сухпайком, ми звернули на це увагу суду й зажадали винести окрему ухвалу щодо начальника СІЗО-1 Сімферополя Сергія Бережного. «Суддя» поставив питання співробітнику конвою про причини незабезпечення Меджита сухим пайком. Співробітник поліції відповів, що в СІЗО вже два тижні немає сухпайків. Врешті-решт «суд» вирішив направити заяву на адресу СІЗО для усунення цього порушення», – розповів Азаматов.
Нагадаємо, 19 серпня 2020 року прес-служба ФСБ заявила про затримання в Криму мешканця Кіровського району, котрого підозрюють в участі в «українському націоналістичному батальйоні». Пізніше родичі повідомили, що мовиться про 26-річного Меджита Аблямітова. 20 серпня «Київський районний суд» Сімферополя обрав для М. Аблямітова запобіжний захід у формі утримання під вартою. Причиною переслідування кримчан за участь у кримськотатарському добровільному батальйоні імені Номана Челебіджихана, за заявою окупаційної влади Криму, є членство в організації, що ставить собі за мету деокупацію півострова. Водночас, ця організація не бере участі в збройному конфлікті чи інших воєнних діях, тому, на думку експертів КПГ, переслідування за участь у батальйоні імені Номана Челебіджихана можна кваліфікувати як політично умотивоване.