Експерти Кримської правозахисної групи склали тижневий графік захворюваності на нову коронавірусну інфекцією. Для цього були використано інформацію окупаційної влади півострова, правдивість якої не доведено.
З 31 серпня до 7 вересня в АР Крим і Севастополі окупаційна влада підтвердила 452 випадки захворювання на COVID-19. Минулого тижня – з 17 до 23 серпня – було підтверджено 321 випадок захворювання, з 10 до 16 серпня – 308 випадків, з 5 до 9 серпня – 244, з 27 липня до 2 серпня – 207.
Усього з початку пандемії в АР Крим і Севастополі на 7 вересня 2020 року зареєстровано 3423 випадки захворювання на COVID-19, померли від нього 69 осіб.
Експерти КПГ зауважують, що однією з причин збільшення другий місяць поспіль числа випадків захворювань можуть бути масові заходи в Криму, а також регулярні приїзди туристів з багатьох регіонів РФ, зокрема з Москви й Санкт-Петербургу, де зараз зафіксовано найбільшу кількість інфікованих у всій Росії.
На думку експертів Кримської правозахисної групи, так звану “офіційну статистику” захворюваності на COVID-19 на півострові зменшено, оскільки вона не відображає даних про інфікованих у лавах російської армії та правоохоронних органів, а також не враховує пацієнтів з негоспітальною пневмонією. Крім того, окупаційна влада безперервно змінює свої підходи до обліку смертності від COVID-19.
Очільниця правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що окупаційна влада Криму занижує дані про смертність від COVID-19.
“Питання смертності вкрай важливе, в одну мить покажчики офіційної статистики, власне, «скинули», сказавши, що не так обраховували. Тепер на офіційних сайтах РФ покажчики смертності значно нижче, за нашою інформацією, в Криму померло 69 осіб. Офіційна статистика – це не лише цифри, проте й відповідальність влади, тому її і занижують. Нерідко такі заниження обумовлені політичними цілями. Як-от, під голосування про поправки до російської конституції знижувалася статистика, занижували її під час курортного сезону. Основна відповідальність лягає на Російську Федерацію, мовиться про захист цивільного населення під час війни і пандемії, Росія порушує норми міжнародного гуманітарного права й не вдається до заходів із захисту цивільного населення”, – роз’яснила правозахисниця.