В «Ялтинському міському суді» 16 січня 2020 року у рамцях кримінальної справи стосовно Юнуса Машаріпова був допитаний підсудний і двоє «свідків» – оперативні співробітники ФСБ, котрі брали участь у слідчих діях. Засідання відбувалося у закритому режимі.Юнус Машаріпов світлина Кримської солідарності
Як повідомив адвокат Машаріпова Олексій Ладін, його підзахисний під час допиту в «суді» власну провину заперечував і стверджував, що свідчення зізнання ним були надані під тортурами.
Також Ладін повідомив, що показання свідків обвинувачення протирічили відомостям у матеріалах кримінальної справи. Неодноразово вони посилалися на те, що не пам’ятають обставин обшуку та інших слідчих дій.
Нагадаємо, 27 вересня 2017 року Машаріпова затримали й взяли під варту. Під час судового засідання обвинувачуваний заявив про тортури, проте реакції суду не було.
За заявою підконтрольного РФ телеканалу «Крым 24», Юнус Машаріпов за завданням Меджлісу й СБУ збирав інформацію про різні ДТП, фільмував військову техніку, фотографував сміття, погані дороги, зруйновані майданчики, поширював листівки, а також розкидав шприци на пляжах Ялти й готував підпали. На опублікованому відео не показано осіб, котрі допитують Машаріпова, а також не видно, чи присутній адвокат під час допиту. Така відеозйомка допиту протирічить процесуальним нормам і може бути свідченням незаконних методів слідства, як-от, примусу до надання неправдивих свідчень проти себе, порушення права на захист тощо.
У грудні 2017 року Машаріпов заявляв, що перед наданням свідчень на відео до нього застосовували тортури, а саме відео робилося кількома дублями. Допит є постановочним, як було й раніше у схожих обвинуваченнях за справами «українських диверсантів».
«Ялтинський міський суд» засудив Машаріпова до чотирьох років колонії загального режиму й штрафу 110 тисяч рублів за звинуваченням у «незаконному виготовленні вибухового пристрою, незаконному придбанні, зберіганні та перенесенні вибухових речовин». Машаріпов оскаржив вирок. 16 грудня 2019 року «Ялтинський міський суд» розпочав повторний розгляд справи щодо Машаріпова.
Абсурдні звинувачення по відношенню Машаріпова, його заява про застосування до нього тортур, заяви окупаційної влади про причетність Меджлісу та СБУ ставить справу Машаріпова в один рядок з іншими політично умотивованими справами, які влада РФ фабрикує в Криму для створення образу зовнішнього ворога у вигляді України й Меджлісу кримськотатарського народу.