Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про захист прав людини в Криму в умовах окупації

Таблиця голосування за «кримську» резолюцію

За таке рішення проголосувало 67 членів комітету, проти – 23.

 

Резолюцію містить посилання на міжнародно-правове визначення агресії та попередження про те, отримання території чи то іншої переваги внаслідок агресії не може й не буде визнане законним.

Резолюція вимагає від РФ припинити політику зміни демографічної ситуації в Криму шляхом переселення туди свого населення та примусового виселення.

У документі засуджуються масові затримання активістів і захисників прав людини на підставі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема, представників громадянської ініціативи «Кримська солідарність».

Резолюція закликає припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлювання думок, зокрема, на початку окупації, а також засуджує наявну у Криму практику мобілізації чоловіків до Збройних Сил РФ і кримінального переслідування тих, хто відмовляється від служби у лавах війська країни-окупанта.

Документ закликає «ефективно розслідувати усі випадки смертей під час перебування під вартою». Зокрема, йдеться про випадки у Сімферопольському СІЗО.

Більшість з цих позицій було запропоновано українськими правозахисними організаціями. А саме такими, як Кримська правозахисна група / Crimean Human Rights GroupZMINA, Центр прав людиниМедійна ініціатива за права людини, Український Гельсінська спілка з  прав людини — УГСПЛ, Регіональний центр прав людини.

Неоціненну допомогу надав Human Rights House Foundation.

У жовтні 2019 року керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник разом з Метью Джонсом з Human Rights House Foundation на підтримку нової резолюції були у Нью-Йорку й поспілкувалися з представництвами 14 країн (Австралія, Італія, Уругвай, Швеція, Латвія, Естонія, Велика Британія, Швейцарія тощо).

Під час зустрічей Ольга Скрипник наводила нові факти й аргументи про те, що ситуація з мілітаризацією цивільного населення постійно погіршується та вимагає негайного пошуку механізмів протидії цьому. Деякі цифри й приклади можна побачити в матеріалах Кримської правозахисної групи. Ця проблема також висвітлена у проекті резолюції.

Резолюція набере чинності після того, як Генасамблея ООН ухвалить її у грудні.

Повний текст резолюції тут.

 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Scroll to Top