Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

У Дніпрі відбулася акція на підтримку українських політв’язнів

У Дніпрі 12 вересня  відбулась одноденна акція на підтримку українських політичних в’язнів. На Європейському бульварі правозахисні організації встановили 86 капканів – саме така кількість українських громадян незаконно позбавлені волі у в’язницях Росії і окупованому Криму.

На початку 2014 року Росія окупувала Крим і розв’язала збройний конфлікт на Донбасі. Разом з цим, окупаційна влада почала політичне переслідування на півострові українців та кримських татар, приписуючи їм сфабриковані кримінальні справи.

7 вересня відбулось повернення до України 11-ти політв’язнів та 24-х військовополонених моряків. Це значна перемога для країни, проте, за словами дослідниці Кримської правозахисної групи Ірини Сєдової, було звільнено лише частину бранців Кремля.

«86 політв’язнів досі утримуються у російських тюрмах та в окупованому Криму за сфабрикованими обвинуваченнями. Людей переслідують за релігійні та політичні погляди, за їх світосприйняття, громадянську позицію і громадську діяльність. Є й такі, кого звинуватили у плануванні «диверсій», «терактів» — щоб створити картинку для російської пропаганди», – розповідає Ірина Сєдова.

У Дніпрі активісти акції «В’язні Кремля» розмістили капкани із закритими щелепами, показуючи, що вони вже схопили свою здобич – українських політичних в’язнів, які знаходяться в Росії та окупованому нею Криму. У деяких капканах знаходяться речі, які символізують особистий одяг та взуття бранців Кремля. До кожного прикріплено залізний ланцюг, на кінці якого бірка з написом «Сделано в Кремле».

Окупація Криму супроводжується системними репресіями і переслідуваннями нелояльних кримчан. За даними українських правозахисних організацій, за час окупації сотні українців і кримських татар побували за ґратами; 12 кримінальних справ і понад 300 адміністративних було порушено за мирні зібрання; більше 30 кримінальних справ стосувалися членства в заборонених у РФ організаціях; ще понад 70 справ було порушено у рамках «антиекстремістського» законодавства РФ.

«Дев’ять громадянських журналістів перебувають у СІЗО. Це кримські татари, заарештовані за свою інформаційну і правозахисну діяльність. Спочатку вони висвітлювали обшуки, арешти та інші порушення прав людини, а потім заарештували і їх», – розповідає  кримськотатарська активістка Лутфіє Зудієва.

Лутфіє і сама стала жертвою переслідування, після того 30 травня російські силовики в Джанкої та Бахчисараї заарештували її та іншу активістку Муміне Салієву, звинувативши їх у «демонстрації забороненої символіки». Пізніше обох жінок відпустили, відкривши адміністративні справи.

Правозахисники наголошують: українцям, які зараз знаходяться на ґратами через сфабриковані Росією справи, важлива підтримка. У Дніпрі усі перехожі мали змогу доєднатися до акції та написати листа чи підписати листівку для політв’язнів Кремля. На події також працював інформаційний намет, у якому поширювалася спеціально створена до акції тематична газета з інформацією та історіями політв’язнів.

Активісти глобальної акції #SaveOlegSentsov після звільнення Олега Сенцова продовжують боротьбу за звільнення решти політв’язнів: “Якщо ви почули історії заручників Кремля та запитуєте себе, що можна зробити, запрошуємо вас приєднатися до кампанії #SaveOlegSentsov. Не зважаючи на те, що Сенцова звільнено, кампанія продовжується, щоб далі підтримувати інших політв‘язнів і полонених. Ми організовуємо акції по всьому світу, інформуємо міжнародні організації, проводимо марафони написання листів політв’язням, контактуємо через соціальні мережі із членами ПАРЄ та Європарламенту. Кожна людина може зробити свій внесок. Введіть хештег #SaveOlegSentsov у Фейсбуці прямо зараз та знайдіть нашу сторінку. Підпишіться на неї, щоб мати можливість долучатися до колективних дій”, – зазначила активістка глобальної акції #SaveOlegSentsov Дар’я Бичкова.

***

Дніпро – шосте місто з 10-ти у регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених “В’ЯЗНІ КРЕМЛЯ”. Організатори і партнери акції: правозахисні організації (Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод, Крим-SOS), кампанія #SaveOlegSentsov, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля. Метою акції є привернення уваги громадськості до українських політичних в’язнів, яких утримує російська влада, у тому числі кримських татар. Однією з головних ідей проведення акцій є підтримка самих політв’язнів та їхніх родин і прояв солідарності.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=341&v=xSX2U2Op7ao

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Scroll to Top