Окупаційний «уряд» Севастополя опублікував на своєму сайті 6 грудня 2018 року постанову, в якій визначено нові «спеціально відведені місця» для мирних зібрань громадян.
До таких місць відносяться сквер у пам’ятника Першому бастіону в Нахімовському, сквер ім. Блюхера в Гагарінському та сквер ім. 60-річчя СРСР у Ленінському районах.
Згідно із чинною раніше постановою, мирні зібрання можна було проводити біля пам’ятника «Солдат и матрос», на площі Свободи та у парку Перемоги.
Порівняння місць, дозволених для проведення мирних зібрань у Севастополі до (червоним) і після (жовтим) ухвалі постанови, демонструє, що «уряд» Севастополя у двох випадках переніс ці місця далеко на окраїну міста. У ще одному випадку змінено простір місця для зібрань – з площі на вузьку алею, де знаходиться дитячий майданчик.
Порівняння місць, дозволених для проведення мирних зібрань у Севастополі до (червоним) та після (жовтим) ухвали постанови від 6 грудня 2018 року.
Аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов пояснює, що ця постанова, як і ухвалений 20 червня 2017 року «владою» Севастополя закон «Про зібрання, мітинги, демонстрації, ходи та пікетування у місті Севастополі», ще більше обмежує свободу мирних зібрань, порушуючи статтю 11 Європейської конвенції з прав людини.
«Проведення мирних зібрань у місцях, де їх не помітять ані влада, ані громадськість, позбавляє акції сенсу та цільової аудиторії. Держава, також і держава, яка окупує, зобов’язана створювати необхідні умови для проведення мирних зібрань у місцях, де це необхідно організаторам», – відзначив правозахисник.